Клінічна лабараторія

Клініко-діагностична лабораторія КЗ БМР “Білоцерківська міська лікарня №1”- це лабораторія, де працюють професійні та віддані своїй справі люди. Всі лікарі-лаборанти та лаборанти мають вищу кваліфікаційну категорію і постійно її підтверджують, навчаючись на курсах підвищення кваліфікації, та приймаючи участь у міжнародних медичних конференціях, де лекції читають авторитетні спеціалісти з усього світу – США, Англії, Польщі, ОАЕ та інш.

Клініко-діагностична лабораторія за рік виконує більше 600 тис. аналізів. Піклуючись про здоров’я українців, в лабораторії працюють клінічний, біохімічний, бактеріологічний та серологічний відділи. Освоєно 150 методів досліджень. Для проведення якісних лабораторних досліджень ми дбаємо про сучасне обладнання, тест-системи тільки перевірених практикою та часом виробників. Лабораторія в 2018 році пройшла планову атестацію, що дозволяє нам гарантувати високу якість досліджень.

Наша лабораторія - це широкий спектр та якість досліджень, високий професіоналізм на всіх рівнях, чесність і пунктуальність у відношенні до виконання наших обов’язків.

У нас в лабораторії Ви можете здати аналізи і запобігти найнебезпечнішим хворобам – основної причини смертності населення – діабет, інсульт, інфаркт. Аналізи на глюкозу, холестерин та коагулограму виявлять ризики діабету та серцево-судинних захворювань.

Також запрошуємо до здачі печінкових (білірубін, трансамінази АлАТ, АсАТ, тимолової проби та гамма-глобулінтрансферази), ниркових (сечовина, креатинін, сечова кислота), електролітів та ревматоїдних проб (ревматоїдний фактор, С-реактивний білок, антистрептолізин-0) – адже профілактика ефективніша і значно дешевша, ніж лікування.

В клінічному відділі лабораторії працюють висококваліфіковані лікарі, до думки яких прислуховуються провідні фахівці інституту раку та республіканські лікарі-гематологи.

Професор Д.Ф. Глузман свого часу сказав : «Які б апарати і аналізатори не придумували мої друзі японці, що пережили Хіросіму і Нагасакі, я на коліна стаю перед морфологами». Лікарі-морфологи, дотримуючись правил трьох «З» - зір, знання, здоров’я, за будовою клітини можуть виявити захворювання на ранній стадії що допомагає не тільки врятувати життя, а й зберегти здоров’я. Свої знання лікарі-лаборанти систематично удосконалюють у кращих фахівців України, до яких за досвідом їдуть молоді лікарі з усього прогресивного світу. Маючи надсучасне обладнання, вони вчаться тому, що називається неоціненним скарбом – знання. На службі клінічного відділу є сучасний гематологічний аналізатор «Micros».

Також клінічний відділ успішно проводить копрологічні (реакція на приховану кров та показники роботи ШКТ), паразитологічні дослідження калу, а саме: аналіз калу на знаходження я/глистів та найпростіших, зішкріб на ентеробіоз. Відсоток виявлення паразитів є досить високим.

В лабораторії проводиться дослідження пункції кісткового мозку, це процедура, методикою якої в нашому регіоні володіють одиниці.

Для бактеріологічних досліджень, в тому числі тести чутливості до антибіотиків виявлених культур, використовуємо середовища і диски надійних за якістю фірм. Баклабораторія проводить мікробіологічне дослідження біологічних рідин (крові, жовчі, виділень із ран, очей, дихальних шляхів та інше). Ідентифікація мікроорганізмів проводиться мікроскопічними, культуральними та біохімічними методами. З метою ефективного лікування до виділених збудників визначаємо антибіотикограми. Мікробіологічний контроль проводиться для профілактики внутрішньо лікарняних інфекцій (ВЛІ). А з метою зовнішнього контролю лабораторних досліджень вирішуємо конторольні задачі з бактеріології, які отримуємо з Києва. Проводимо паралельні змиви з міською санепідемстанцією та співпрацюємо з іншими баклабораторіями міста.

Широкий спектр аналізів що виконується в нашій лабораторії допомагає громадянам своєчасно діагностувати захворювання і підтримувати своє фізичне і психічне здоров’я.

Завідувач клініко-діагностичної лабораторії, лікар лаборант вищої кваліфікаційної категорії Грогуль Валентина Василівна

Лікар лаборант вищої кваліфікаційної категорії (паразитологічні дослідження), Якушева Надія Миколаївна

Лікар бактеріолог вищої кваліфікаційної категорії Бобраницька Валентина Іванівна

Лікар лаборант клінічного відділу, вищої кваліфікаційної категорії Лук’яненко Наталія Іванівна