Клініко-діагностична лабораторія

Клініко-діагностична лабораторія КНП БМР “Білоцерківська міська лікарня №1”- це лабораторія, де працюють професійні та віддані своїй справі люди. Всі лікарі-лаборанти та лаборанти мають вищу кваліфікаційну категорію і постійно її підтверджують, навчаючись на курсах підвищення кваліфікації, та приймаючи участь у міжнародних медичних конференціях, де лекції читають авторитетні спеціалісти з усього світу – США, Англії, Польщі, ОАЕ та інш.

Клініко-діагностична лабораторія за рік виконує більше 600 тис. аналізів. Піклуючись про здоров’я українців, в лабораторії працюють клінічний, біохімічний, бактеріологічний та серологічний відділи. Освоєно 150 методів досліджень. Для проведення якісних лабораторних досліджень ми дбаємо про сучасне обладнання, тест-системи тільки перевірених практикою та часом виробників. Лабораторія в 2018 році пройшла планову атестацію, що дозволяє нам гарантувати високу якість досліджень.

Наша лабораторія - це широкий спектр та якість досліджень, високий професіоналізм на всіх рівнях, чесність і пунктуальність у відношенні до виконання наших обов’язків.

У нас в лабораторії Ви можете здати аналізи і запобігти найнебезпечнішим хворобам – основної причини смертності населення – діабет, інсульт, інфаркт. Аналізи на глюкозу, холестерин та коагулограму виявлять ризики діабету та серцево-судинних захворювань.

Також запрошуємо до здачі печінкових (білірубін, трансамінази АлАТ, АсАТ, тимолової проби та гамма-глобулінтрансферази), ниркових (сечовина, креатинін, сечова кислота), електролітів та ревматоїдних проб (ревматоїдний фактор, С-реактивний білок, антистрептолізин-0) – адже профілактика ефективніша і значно дешевша, ніж лікування.

В клінічному відділі лабораторії працюють висококваліфіковані лікарі, до думки яких прислуховуються провідні фахівці інституту раку та республіканські лікарі-гематологи.

Професор Д.Ф. Глузман свого часу сказав : «Які б апарати і аналізатори не придумували мої друзі японці, що пережили Хіросіму і Нагасакі, я на коліна стаю перед морфологами». Лікарі-морфологи, дотримуючись правил трьох «З» - зір, знання, здоров’я, за будовою клітини можуть виявити захворювання на ранній стадії що допомагає не тільки врятувати життя, а й зберегти здоров’я. Свої знання лікарі-лаборанти систематично удосконалюють у кращих фахівців України, до яких за досвідом їдуть молоді лікарі з усього прогресивного світу. Маючи надсучасне обладнання, вони вчаться тому, що називається неоціненним скарбом – знання. На службі клінічного відділу є сучасний гематологічний аналізатор «Micros».

Також клінічний відділ успішно проводить копрологічні (реакція на приховану кров та показники роботи ШКТ), паразитологічні дослідження калу, а саме: аналіз калу на знаходження я/глистів та найпростіших, зішкріб на ентеробіоз. Відсоток виявлення паразитів є досить високим.

В лабораторії проводиться дослідження пункції кісткового мозку, це процедура, методикою якої в нашому регіоні володіють одиниці.

Для бактеріологічних досліджень, в тому числі тести чутливості до антибіотиків виявлених культур, використовуємо середовища і диски надійних за якістю фірм. Баклабораторія проводить мікробіологічне дослідження біологічних рідин (крові, жовчі, виділень із ран, очей, дихальних шляхів та інше). Ідентифікація мікроорганізмів проводиться мікроскопічними, культуральними та біохімічними методами. З метою ефективного лікування до виділених збудників визначаємо антибіотикограми. Мікробіологічний контроль проводиться для профілактики внутрішньо лікарняних інфекцій (ВЛІ). А з метою зовнішнього контролю лабораторних досліджень вирішуємо конторольні задачі з бактеріології, які отримуємо з Києва. Проводимо паралельні змиви з міською санепідемстанцією та співпрацюємо з іншими баклабораторіями міста.

Широкий спектр аналізів що виконується в нашій лабораторії допомагає громадянам своєчасно діагностувати захворювання і підтримувати своє фізичне і психічне здоров’я.

Завідувач клініко-діагностичної лабораторії, лікар лаборант вищої кваліфікаційної категорії - Грогуль Валентина Василівна

Лікар лаборант вищої кваліфікаційної категорії (паразитологічні дослідження) - Якушева Надія Миколаївна

Лікар лаборант клінічного відділу, вищої кваліфікаційної категорії - Лук’яненко Наталія Іванівна